Yabancıya Gayrimenkul Satışı ve Yabancıdan Gayrimenkul Alımı Değerleme Raporu

Yabancıya Gayrimenkul Satışı ve Yabancıdan Gayrimenkul Alımı Değerleme Raporu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan 2019/1 sayılı genelge ile 04.03.2019 tarihi itibari ile gerek alıcı gerek satıcı olarak taraf olduğu bütün satış işlemlerinde taşınmaz değerleme raporunun aranması zorunluluk haline getirilmiştir.

Gayrimenkul değerleme işlemlerinin BDDK tarafından yetkilendirilen gayrimenkul şirketleri tarafından yapılması zorunluluğu bulunmaktadır. Edinim başvuru sırasında sunulan değerleme raporlarının üç ay geçerlilik süresi bulunmaktadır.

Şirketimiz, Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) 01.06.2016 tarihinde Sermaye Piyasası Mevzuatı Hükümleri çerçevesinde değerleme hizmeti verecek şirketler listesine ve Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumunun (BDDK) 15.12.2016 tarihinde Bankalara Değerleme Hizmeti Verecek Kuruluşlar çerçevesinde değerleme hizmeti verecek şirketler listesinde yer almaktadır.

Yabancıya satış ve yabancıdan alım olmak üzere tüm niteliklerdeki gayrimenkullerin değerlemesi için şirketimiz ile iletişime geçip fiyat teklifi alabilirsiniz.

Çevre Şehircilik Bakanlığının İlgili Genelgesi:

https://www.tkgm.gov.tr/sites/default/files/icerik/ekleri/yabancilarin_tasinmaz_ediniminde_degerleme_raporu_alinmasi_hakkinda_2019-1_ocr.pdf

Telefon: 0212 696 1122
E-mail: info@detaytd.com